WIELKOPOLSKA I ZIEMIA LUBUSKA
5-9 czerwca 2017r.
 
W dniach 5-9 czerwca 2017 roku uczniowie Zespołu Szkół w Ryńsku uczestniczyli w 5-dniowej wycieczce po Wielkopolsce i ziemi lubuskiej.
Pierwszego dnia uczniowie zwiedzili największą w Europie, czynną kopalnię soli. Aby ją zwiedzić zjechaliśmy górniczą windą 800 metrów pod ziemię, gdzie zobaczyliśmy jak trudna i odpowiedzialna jest praca górników a także jak wielka jest to kopalnia.
Następnie udaliśmy się do ZOO SAFARI w Borysewie, gdzie mgliśmy podziwiać zwierzęta z różnych stron świata a także obejrzeć pokaz umiejętności fok. Wieczorem czekała nas pyszna kolacja w Poznaniu.
Drugi dzień poświęciliśmy na zwiedzanie Poznania. Najpierw był Ostrów Tumski z przepiękną katedrą, jedną z najstarszych w Polsce, potem muzeum interaktywne Brama Poznania przedstawiające początki państwa polskiego a następnie udaliśmy się na Stary Rynek aby obejrzeć poznańskie koziołki i wysłuchać hejnału z wieży ratusza. Potem było wypiekanie rogali świętomarcińskich i ich degustacja. Zapoznaliśmy się też z gwarą poznańską. Po krótkim odpoczynku i pysznych lodach udaliśmy się na dalsze zwiedzanie Poznania. Zobaczyliśmy wspaniałe widowisko światła, dźwięków i efektów specjalnych pokazujące gród pierwszych Piastów w kościele oo Franciszkanów. Potem zwiedzilismy Zamek Przemysła, Ratusz, Pałac Górków, kościół podominikański, zamek cesarski, Biblioteka Raczyńskich.
Kolejny dzień to zwiedzanie Paradyża i znajdującego się tam klasztoru i kościoła pocysterskiego, a następnie Międzyrzeckiego Rejonu Umocnionego - największego w Europie zespołu podziemnych korytarzy i bunkrów wybudowanych przez Niemców przed II wojną światową. Potem obejrzeliśmy zamek i muzeum w Międzyrzeczu a następnie największą na świecie figurę Chrystusa w Świebodzinie.
Kolejny dzień naszej podróży to pobyt w Parku Narodowym - Ujście Warty w okolicy Kostrzyna a następnie zwiedziliśmy Łagów ze wspaniałym zamkiem Joannitów.
Ostatni dzień naszej wycieczki to obejrzenie Muzeum Kolei - Parowozowni w Wolsztynie, muzeum Roberta Kocha - laureata Nagrody Nobla a na sam koniec był przepiękny pałac w Rogalinie.
Pełni wrażeń i ciekawych opowieści wróciliśmy do domu. Organizatorem wycieczki była Halina Imiela.
 
Szkolny zespół redakcyjny
 


      

   ZESPÓŁ SZKÓŁ W RYŃSKU
   ul. Szkolna 4
   87-213 Ryńsk

   tel. 56 688 52 82
   fax. 56 688 52 82
   e-mail: sprynsk@gminarynsk.pl
ZESPÓŁ SZKÓŁ
SAMORZĄD SZKOLNY
Nasz Patron - Jan Paweł II Samorząd uczniowski SP
Nasz Patron - Mikołaj z Ryńska Samorząd uczniowski Gim.
Kadra Pedagogiczna RODZICE I UCZNIOWIE
Pedagog Dla rodziców
Psycholog Dla uczniów
Logopeda Rada Rodziców
Sekretariat
Dokumenty szkoły
Ocenianie NASZA OKOLICA
Oferta edukacyjna Ryńsk
Kalendarz szkolny Mikołaj z Ryńska
Świetlica szkolna Historia
Biblioteka szkolna Zabytki
Plan zajęć LINKI
Rozkład jazdy autobusów pcqMinisterstwo Edukacji
   Narodowej
Raporty z ewaluacji problemowej pcqGmina Ryńsk
  pcqKuratorium Oświaty
   w Bydgoszczy
Z ŻYCIA SZKOŁY pcqOKE w Gdańsku
Rok szkolny 2016/2017
Archiwum
free counters
Absolwenci
Osiągnięcia
 
PROJEKTY
Czas dorastania szansą
   na przyszłość
Region nauk ścisłych
Inicjuj z FIO  
Zrealizowane projekty