NARODZIŁO SIĘ DZIECIĄTKO
22 grudnia 2016r.
 
Ostatniego dnia przed przerwą świąteczną wszyscy uczniowie, nauczyciele oraz przybyli goście uczestniczyli w bożonarodzeniowych jasełkach. Nad przygotowaniem jasełek dla najmłodszych czuwała p. Iwona Płochacka i p. Ewa Szynkiewicz, a zaprezentowali je uczniowie klasy trzecich.
Wprowadzający w świąteczny nastrój spektakl pod tytułem "Narodziło się Dzieciątko" przybliżył historię narodzenia Jezusa i wędrówkę trzech mędrców, którzy wraz z pastuszkami przybyli do szopki złożyć hołd Bożemu Synowi. Do stajenki przybyły również rozśpiewane dzieci, które darowały Panu skromne upominki oraz własne serduszka. Nad spokojem Świętej Rodziny czuwały oczywiście anioły. Dopełnieniem spektaklu była przepiękna scenografia przygotowana przez organizatorki i p. Danutę Czerwińską. Podczas przedstawienia nie zabrakło kolęd i pastorałek do których akompaniowała mama jednego z uczniów p. Joanna Bretes. Wspólne zaśpiewanie pastorałki "Świeć, gwiazdeczko, świeć" zakończyło jasełka.
Radość i uśmiech na twarzach widzów świadczyły o ich zainteresowaniu tym co dzieje się na scenie, a gromkie oklaski były dla małych aktorów największą zapłatą. Dodatkową niespodzianką dla przybyłych gości był występ Koła Wokalnego prowadzonego przez p. Marzannę Latuszek. Jego uczestnicy, uczniowie klas drugich i klasy III a zaśpiewali kolędy do których pięknie zatańczyli. Świąteczna muzyka, kolędy, ruch sceniczny i bożonarodzeniowe stroje nagrodzono olbrzymimi brawami.
Organizatorki uroczystości dziękują Państwu Bretes i Siwek za pomoc w organizacji jasełek, p. Dance Czerwińskiej za pomoc w przygotowaniu scenografii, p. Arturowi Stupale za czuwanie nad podkładem muzycznym.
 
Szkolny zespół redakcyjny
 


      

   ZESPÓŁ SZKÓŁ W RYŃSKU
   ul. Szkolna 4
   87-213 Ryńsk

   tel. 56 688 52 82
   fax. 56 688 52 82
   e-mail: sprynsk@gminarynsk.pl
ZESPÓŁ SZKÓŁ
SAMORZĄD SZKOLNY
Nasz Patron - Jan Paweł II Samorząd uczniowski SP
Nasz Patron - Mikołaj z Ryńska Samorząd uczniowski Gim.
Kadra Pedagogiczna RODZICE I UCZNIOWIE
Pedagog Dla rodziców
Psycholog Dla uczniów
Logopeda Rada Rodziców
Sekretariat
Dokumenty szkoły
Ocenianie NASZA OKOLICA
Oferta edukacyjna Ryńsk
Kalendarz szkolny Mikołaj z Ryńska
Świetlica szkolna Historia
Biblioteka szkolna Zabytki
Plan zajęć LINKI
Rozkład jazdy autobusów pcqMinisterstwo Edukacji
   Narodowej
Raporty z ewaluacji problemowej pcqGmina Ryńsk
  pcqKuratorium Oświaty
   w Bydgoszczy
Z ŻYCIA SZKOŁY pcqOKE w Gdańsku
Rok szkolny 2016/2017
Archiwum
free counters
Absolwenci
Osiągnięcia
 
PROJEKTY
Czas dorastania szansą
   na przyszłość
Region nauk ścisłych
Inicjuj z FIO  
Zrealizowane projekty